Понеділок, 23.09.19, 11:01 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Міжнародні контакти

Двійко наших студенток-словакісток вчили лінгвістику, фотосправу та співи під час літньої школи в Братиславі

Щороку кілька кращих студентів словацького відділення філологічного факультету Ужгородського університету мають змогу пройти мовні курси Letná škola Studia Academica Slovaka (SAS) у Братиславі. Днями двоє наших дівчат повернулися з тритижневого практикування у Словаччині.Цьогоріч нагода набратися досвіду за кордоном випала студенткам п’ятого курсу Марині Станчак і Ларисі Чабрун. Дівчата слухали лекції, відвідували семінарські заняття й різні гуртки на філософському факультеті Університету ім. Яна Амоса Коменського.

Із трьох запропонованих напрямків поглибленого вивчення представниці УжНУ обрали лінгвістичні студії. Серед найбільш цікавих назвали лекцію про вплив телевізійних реаліті-шоу на сучасну словацьку мову.

По центру – Марина Станчак
Учасники мовних курсів мали змогу повчитися і якогось ремесла словацькою мовою. Марина обрала курси опанування фотосправи – ознайомилася з будовою фотокамери, з азами світлинарського мистецтва, вчилася робити знімки на задану тему. Лариса ж уподобала співи: вивчала словацькі національні та сучасні пісні.

Крім навчальної частини, щовихідних програма передбачала також ознайомлення з культурою та архітектурними пам’ятками Словаччини. Cтудентки відвідали парламент, Братиславський, Бойніцький замки та замок Девін, побували на термальному курорті Пієштяни, у будинку імені Пушкіна в Бродзанах, де відпочивала сім’я письменника, навіть спустилися під землю, щоб побачити сталактити у печері Дріні.

Дівчата були в захваті від мовних курсів та насиченої програми. Марина Станчак не може визначити, що сподобалося найбільше, бо все побачене вразило, виявилося різпланованим і дуже динамічним. Рада, що мала змогу познайомитися зі студентами різних країн світу.

З новими знайомими
На цих мовних курсах, до речі, побувало близько 180 осіб із 38 країн світу. На одному з вечорів учасники, знайомлячись, представляли свою країну рідною мовою, демонстрували вітчизняні продукти. Наші дівчата пригощали іноземців українськими цукерками та козацькими горішками.

Марина й Лариса завели знайомства з італійцями, болгарами, швейцарами, чехами, сербами, канадцями. Вся ця закордонна молодь підтримує Україну, хвилюється за неї: постійно розпитувала, як ми живемо, що у нас насправді відбувається, – стверджують дівчата.

Після завершення курсів студенти отримали дипломи про участь. Додому повернулися з купою незабутніх вражень і цікавих фактів у галузі лінгвістики. Радять колегам добре вчитися, щоб мати змогу провести три цікаві тижні у Словаччині.

Іванка Когутич

Фото від Марини Станчак
Міжнародні контакти | 04.09.14 | Додав Шумицька | 897 | 0.0/0
Теги: літня школа, Братислава

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик