Понеділок, 08.08.22, 16:32 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Наукові форуми

До 370-ї річниці Ужгородської церковної унії історики УжНУ організували міжнародну наукову конференцію
Володимир Фенич та Мирослава Лендьел

Розпочали захід спільною молитвою. З вітальною промовою виступив декан історичного факультету Ужгородського університету, кандидат історичних наук, доцент Володимир Фенич. «Ми зібралися обговорити ті проблеми, які вже тривалий час не порушувалися», − так охарактеризував мету заходу Володимир Іванович. Він також представив присутнім почесних гостей конференції.

Проректор УжНУ з науково-педагогічної роботи, доктор політичних наук, професор Мирослава Лендьел зауважила: «Історична наука в нашому виші має великі досягнення, підтвердженням яких є й цей чудовий захід. ВІдбувається він у нелегкий час для нашої держави, але ж коли говорять музи, тоді мовчать гармати. Я бажаю всім плідної роботи, що дасть добрі здобутки».

о. Петро-Павло Береш

Відтак надали слово ректору Ужгородської греко-католицької богословської академії ім. Блаженного Теодора Ромжі, архімандриту, доктору богослов’я о. Петру-Павлу Берешу. Він щиро дякував за запрошення організаторам конференції, згадував нелегкі часи для Греко-католицька церкви Закарпаття. «Моя бабуся завжди говорила мені про любов, яку я повинен мати до своїх ближніх, своєї землі, до цілої України. Тільки досягши зрілого віку, я зрозумів усю цінність тих настанов.

 

Ужгородська церковна унія мала характер об’єднання різних національностей, тому це свято не лише для закарпатців, що мене дуже тішить. Бог передбачив, щоб ми були єдиним цілим, і це передбачення майже повністю втілилося в життя», − такими словами завершив свою промову пан Береш.

Наступним виступив прес-секретар Мукачівської православної єпархії Української православної церкви, кандидат богословських наук, протоієрей о.Олександр Монич. Від своїх колег він передав вітання учасникам конференції та її організаторам. За словами о. Олександра, завдання всіх присутніх – віднайти те, що об’єднує, а не розділяє.

о. Олександр Монич

Після привітання почесних гостей присутні мали змогу переглянути презентацію Науково-дослідного центру історично-релігійних студій «Логос». Представляла цю структуру викладач історичного факультету УжНУ Діана Штерр.

Після цього приступили до пленарного засідання. Його відкрив Володимир Фенич з доповіддю на тему «Від монастирської Церкви-Єпархії до «Церкви свого права»: Ужгородська унія та інституювання церковних спільнот ужгородської унійної традиції».

Обговорити тему й проблеми Ужгородської церковної унії приїхали представники зі Львова, Тернополя, Києва, а також закордонні гості зі Словаччини, Угорщини та Білорусі. Учасники конференції з’ясовували становище Греко-католицької церкви на Закарпатті від XV століття (заснування Мукачівської Церкви та проведення Ужгородської унії) до початку ХХІ (перебування церкви під тиском тоталітаризму, тепер – в умовах демократії). Плідна робота тривала аж до вечора.

_x_PS1 22 квітня у залі Вченої ради УжНУ відбулася міжнародна наукова конференція, присвячена 370-й річниці Ужгородської церковної унії. Захід, організований історичним факультетом, стосувався витоків Ужгородської унії, канонічного становлення Мукачівської єпархії та історичної долі греко-католицьких церков ужгородської унійної традиції._x_PS2 /live/2016/04/100uniya/verkh.jpg_x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Антоніна Чундак_x_PS11 _x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Наукові форуми | 25.04.16 | Додав Г_Кришiнець | 768 | 0.0/0
Теги: греко-католицька церква, Ужгородська унія, істфак, Володимир Фенич, конференція

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик