Вівторок, 25.02.20, 16:16 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Обмін досвідом

Дні Європи на кафедрі політології і державного управління

В Ужгородському національному університеті масштабно відзначали День Європи. До святкувань активно долучилася й кафедра політології і державного управління УжНУ: було заплановано низку заходів, які стосувалися зовнішньої політики України та сучасної політичної ситуації в нашій державі.

У вівторок, 13 травня, студенти, аспіранти та викладачі кафедри політології і державного управління влаштували круглий стіл, який стосувався інформаційної безпеки України в умовах міжнародної кризи. Обговорювали передусім питання, що стосуються посилення безпеки України саме в аспекті інформаційному.

Маріан Токар, Іван Стряпко, Володимир Феськов

Цікавий студентський захід провели у середу, 14 травня: наукова конференція стала фактично конкурсом політичних стратегій щодо розв’язання суспільно-політичної кризи в Україні. У заході взяли участь студенти різних курсів спеціальностей «Політологія» та «Державна служба». Чотири команди підготували презентації своїх проектів про те, які, на їхню думку, потрібні кроки, аби подолати кризу в Україні й позбутися міжнародної напруги навколо країни.

Команда-переможниця цієї конференції виступала зі своїм доробком на заключному заході, присвяченому Дню Європи, – круглому столі на тему «Вибори Президента України 2014 року: внутрішньополітична ситуація, міжнародні впливи та суспільні очікування».

Круглий стіл був поділений на три тематичні блоки, у рамках яких виступили юристи, політологи, соціологи, журналісти, громадські активісти області. Перший блок стосувався загальноукраїнського контексту президентської кампанії-2014, другий – регіональних особливостей підготовки до виборів Президента України, у третьому були доповіді про етнополітичний та міжнародний вимір позачергових президентських виборів в Україні.

Значною перевагою заходу стало те, що він був відкритим для всіх охочих, тож кожен міг долучитися до вільної дискусії та обговорення виступів.

Мирослава Лендьел, Василь Лемак

Про практичне значення таких заходів як для студентів-політологів, так і для громадськості Закарпаття розповіла т. в. о. проректора з науково-педагогічної роботи і міжнародних зв’язків, завідувач кафедри політології і державного управління Мирослава Лендьел:

«Такі заходи дуже стимулюють студентів. Беручи участь у такого роду конференціях/круглих столах, вони розуміють, як можна втілити свої знання на практиці: розробити стратегію виходу з кризи – це завдання для фахівця-політолога. Тому ці зустрічі – хороший стимул для саморозвитку, для випробовування своїх сил та здібностей на практиці. Цікаво, що представники громадських організацій, які були присутні на заключному круглому столі, виявили бажання співпрацювати зі студентами, що теж свідчить про рівень знань наших вихованців. Та й самі студенти сказали, що чим більше у виші буде таких заходів, тим більше задоволення їм буде приносити навчальний процес».

Під час круглого столу

Практичним втіленням результатів плідної роботи стане опублікування матеріалів конференцій та круглих столів у газеті «Фест». Найважливіші аспекти доповідей будуть вміщені на кількох сторінках видання вже наступної п’ятниці, тож люди, які цікавляться виборами, зможуть ознайомитися з думкою експертів.

«Агітація за будь-якого кандидата на цьому круглому столі була заборонена, – зауважила Мирослава Лендьел. – Тому наші дослідження зможуть дати потрібну інформацію зацікавленим громадянам без нав’язування чиєїсь точки зору».

Ірина Левіна
Обмін досвідом | 17.05.14 | Додав Шумицька | 816 | 5.0/1

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик