Понеділок, 06.02.23, 02:46 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Презентації

100 сюжетів за сто хвилин показали в Ужгороді
Афіша
В Ужгороді пройшов фестиваль екстремально короткого кіно «100 фільмів за 100 хвилин». Головна ідею, розвиток сюжету, вирішення або окреслення проблеми – все мало вкластися у 60 секунд. Гаслом фестивалю організатори обрали вислів російського класика Антона Чехова: «Стислість – сестра таланту!».

Стрічки були пов’язані зі знаменитостями світу кіно: Альфредом Хічкоком, Стенлі Кубриком, Майклом Джексоном, Дарреном Арановскі. Показали фільми, що є номінантами на премію «OSCAR» або ж переможцями міжнародних кінофестивалів. Одне слово, демонстрували роботи іменитих аніматорів і режисерів зі світовими іменами: Хуана Пабло Зарамельї, Фреда Жойє, Лаена Санчеса, Ґранта Орчардаґ, найкращі роботи студентів таких престижних кіношкіл, як французька Supinfocom і Royal College of Art в Лондоні.

Наймолодшим режисером, який продемонстрував свою стрічку, стала 6-річна дівчинка Євгенія з аплікаційно-анімаційною історією. Географія робіт – 27 країн світу. Стрічки не мали жодних жанрових обмежень. Глядачі змогли побачити ігрові, анімаційні, документальні, експериментальні фільми. Цього року проект трансформувався у фестиваль-конкурс: обиратимуть переможців. Голосуванням визначать найкращий український та іноземний фільми.

Тетяна Кляп
Тетяна Кляп, студентка юридичного факультету УжНУ: «Мене спокусила можливість побачити за короткий час таку величезну кількість кіноробіт. Не все сподобалося. Деякі фільми подивилася й не зрозуміла захвату зали: їхні сюжети були або ж примітивними, або без змісту, принаймні я його не побачила. Проте режисери, які зняли більшість стрічок, – просто генії. Це ж треба так чітко і влучно передати все. Мені шкода, що було представлено мало українських робіт. Але ті, що були, – прекрасні: у них одразу вбачалося своє, таке рідне, душевне і красиве. Побувавши на такому фестивалі, я знову переконалася, що мистецтво не має кордонів. Йому не потрібні ні переклади, ні субтитри. Головне – внутрішнє наповнення».

Ілля Папп
Ілля Папп, студент факультету суспільних наук: «Фільм за одну хвилину... Досі для мене це було просто смішно. А те, що побачив сьогодні, – геніально. Не знаю, як довго працювали над створенням стрічок, але сюжети, динаміка розгортання подій вражають. Хоч були й такі, до котрих я поставився скептично. Радше, вони розраховані не на українського глядача – у нас інший менталітет. Якість же наших фільмів приємно здивувала. А те, що зала була переповнена, засвідчує: молодь у нас далеко не байдужа до мистецьких речей!».

Світлана ЛапигаПрезентації | 04.12.13 | Додав Шумицька | 915 | 0.0/0

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики