Четвер, 20.02.20, 18:38 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Дозвілля

Днями виповнилося 100 років кросворду
Кросворду 100 років
21 грудня 1913 року в недільному додатку «Fun» американської газети «New York Word» надрукували перший кросворд. Історія його створення є досить цікавою. Одного разу молодому журналісту Артуру Уїнну доручили підготувати незвичайне завдання до різдвяних свят: створити додаток до видання, який зацікавив би не тільки читача, а й усю його родину. Тоді він згадав про так звані «магічні квадрати», які колись показував йому дідусь. Удосконалив їх – і вийшов кросворд у сучасному вигляді.

Нині існує багато його різновидів: чайнворд, кейворд, сканворд, човник, діворд, японський, угорський, естонський та американський кросворди. Найпопулярнішим вважається сканворд. А найлегше складати чайнворд, однак його досить таки незручно розгадувати, бо слова в цьому типі головоломок можуть перекриватися двома або трьома літерами.

Ми поцікавилися в студентів Ужгородського національного університету, чи знають вони, який сьогодні день. На жаль, тільки одиниці згадали про гру зі словами. Проте майже всі хоча б раз у своєму житті розгадували кросворди.

Христина Ярема
Студентка 5 курсу філологічного факультету Христина Ярема розповіла, що для неї складати кросворди набагато складніше, ніж розгадувати їх: «З цією інтелектуальною грою я познайомилася ще в третьому класі. Сталося це завдяки моєму батьку, який завжди в усіх газетах розгадував кросворди. Я була просто захоплена його вмінням. Тому вирішила й сама зайнятися такою справою. Перед тим, як газета потрапляла до нього в руки, я намагалася якнайскоріше дати відповіді на питання, які вже знала. Адже, спостерігаючи за батьком, багато чого навчилася. В університеті знадобився хист не лише розгадувати їх, а й складати. До прикладу, на практичне завдання з курсу «Стилістика і культура мови» нам потрібно було підготувати кросворди, які б  містили тільки фразеологізми. Чесно кажучи, це дуже клопітка робота, бо ж потрібно подумати не тільки про те, чого саме стосуватиметься робота, а й у якій формі її подати та як правильно сформулювати питання».

Наталя Шишола
Студентка 2 курсу факультету суспільних наук Наталія Шишола повідомила, яким кросвордом захоплюється найбільше: «Розгадувати кросворди для мене є справжньою насолодою. Правда, ніколи не складала їх сама. Особливо мені подобається угорський кросворд, або, як його ще називають, філворд, особливість якого полягає в тому, що при розгадуванні слід викреслювати відповіді в сітці з розставленими літерами. Причому остання може використовуватися тільки раз».

Наталія Зубанич
Студентка 5 курсу філологічного факультету Наталія Зубанич, яка вже працює вчителем, зауважила: «У нашій роботі потрібно подавати матеріал якнайцікавіше, аби діти сприймали його. А за допомогою кросворда можна не тільки перевіряти засвоєні учнями знання, а й цікаво ознайомлювати їх з чимось новим. До того ж перевіряю і свою ерудицію. Тому, коли бачу, що чогось не знаю або сумніваюся, то обов’язково намагаюся знайти правильну відповідь і запам’ятати її».

Марина ШишолаДозвілля | 22.12.13 | Додав Шумицька | 1933 | 0.0/0

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]