Президент і генеральний директор CRDF Global Кеті Кемпбелл розповіла про створення Кризового фонду для вчених і раціоналізаторів України на брифінгу, присвяченому реформуванню науки та вищої освіти в Україні, який пройшов на Капітолійському пагорбі у Вашингтоні.
CRDF Global є незалежною некомерційною організацією, яка сприяє розвитку міжнародного науково-технічного співробітництва через гранти, технічні ресурси, навчання та послуги.
CRDF Global ініціював створення фонду, тому що війна і економічна криза в Україні стали причиною переміщення майже мільйона осіб, а більш ніж півмільйона були змушені переїхати за кордон. Серед них сотні вчених, інженерів, винахідників, а також студенти, які переїхали із зони бойових дій в погано обладнані місця.
Багато тих, хто покинув країну, ніколи не повернуться. Фонд складається з пожертвувань фізичних та юридичних осіб і буде надавати екстрену підтримку тим, хто працює в галузі науки, техніки, технологій та інновацій в Україні.
Пріоритети фонду:
- Кризова підтримка досліджень для вчених, переміщених в результаті війни та молодих вчених, які можуть покинути Україну.
- Мікро гранти для підтримки постійного наставництва, нетворкінгу і можливостей подорожей для комерціалізації технологічних інновацій.
"Україна знаходиться в кризі, - говорить Кемпбелл. - Кризовий фонд для вчених та інноваторів України є практичним способом для людей та організацій по всьому світу, щоб внести свій внесок у короткострокове полегшення ситуації в країні і довгострокове стійке відновлення. Фонд допоможе простимулювати переміщених вчених, щоб залишитися в країні, де вони отримають оновлений доступ до фінансування і можливість для сталого майбутнього. Це дуже важливо, оскільки ці новатори - інтелектуальний капітал, на якому Україна повинна відновлюватися", - сказала вона.
CRDF Global працював з МОН України, щоб повністю зрозуміти нагальні потреби, якими він буде займатися. "Від імені Міністерства освіти і науки, я хотів би подякувати CRDF Global за його постійну підтримку і прихильність справі нашої співпраці, - заявив Сергій Квіт, міністр освіти і науки України. - Під час війни і руйнування промисловості на окупованих територіях Донбасу, саме наука, дослідження та інновації можуть не тільки примирити людей, але також і забезпечити поступове, але впевнене відновлення країни", - сказав міністр Квіт.
Дізнатися більше про Фонд.
За інформацією
сайту Освіта.UA
|
Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!
|
|