Субота, 04.05.24, 19:44 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Вступна кампанія. Профорієнтація » Факультет європейського права і правознавства

Факультет європейського права і правознавства: загальна інформація
Факультет європейського права і правознавства

Основи факультету були закладені у травні 1997 року, коли відповідно до Постанови КМУ №526 від 29.05.1997 р. та наказу МОН № 243 від 09.07.1997 р. було створено Ужгородський державний інститут інформатики, економіки і права, у структурі якого було передбачено факультет права і міжнародних відносин. Деканом факультету було призначено к.ю.н., доц. Ухаля А.М., який незабаром став першим професором права на Закарпатті.

У листопаді 2000 року факультет права і міжнародних відносин був реорганізований і на його базі було утворено два самостійні – юридичний факультет та факультет міжнародних відносин. Деканом юридичного факультету було призначено к.ю.н., проф. Ухаля А.М., який на етапі його організації і становлення доклав значних зусиль для формування кадрового потенціалу факультету, створення та зміцнення його матеріально – технічної бази.

У структурі факультету були утворені кафедри: теорії та історії держави і права (завідувач – к.і.н., Олексик Х.М.) та кримінального і цивільного права та процесу (завідувач – к.ю.н., проф. Ухаль А.М.). На базі кафедри кримінального і цивільного права та процесу незабаром були утворені: кафедра цивільного права та цивільного процесу (завідувач – к.ю.н., доц. Баб’як Ю.О.), кафедра кримінального права та кримінального процесу (завідувач – к.ю.н., проф. Ухаль А.М.).

В липні 2004 р. відповідно до Закону України «Про вищу освіту» на факультеті вперше відбулися вибори декана. На цю посаду за конкурсом був обраний к.ю.н., доц. Трачук П.А. У зв’язку з ліквідацією Ужгородського державного інституту інформатики, економіки і права та утворенням на його базі Закарпатського державного університету (розпорядження КМУ від 17.11.2004 року №843-р., наказу МОН від 26.11.2004 року №887 ) у структурі факультету утворено кафедру конституційного та адміністративного права (в.о. завідувача кафедри – к.ю.н., доц. кафедри Савчин М.В.).

Факультет європейського права та правознавства створено в 2013 році на базі юридичного факультету, який функціонував у складі Закарпатського державного університету. Декан факультету - д.ю.н., проф. Лазур Я.В. Заступник декана по навчальній роботі – к.ю.н., доц. Карабін Т.О., заступник декана по виховній роботі – к.і.н., проф. Олексик Х.М., методист денного відділення – Василечко Т.І., провідний спеціаліст заочного відділення – Хмельницька О.В., секретар – Фетько Ю.І.

Факультет здійснює підготовку фахівців з наступних спеціальностей: «Правознавство», «Міжнародне право».

У складі факультету функціонує 4 кафедри:

  • адміністративного, фінансового, інформаційного та європейського публічного права;
  • міжнародного приватного права, правосуддя та адвокатури;
  • кримінально-правових дисциплін та міжнародного кримінального права;
  • міжнародного права.

Факультет здійснює освітню діяльність на підставі загально університетської ліцензії АД № 073440 зі спеціальності «Правознавство» з ліцензованим обсяг за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр» - 80 місць (денна та заочна форма навчання); «спеціаліст» - 60 місць (денна та заочна форма навчання); «магістр» - 30 місць денної та 10 місць заочної форми навчання.

На факультеті діють: криміналістична лабораторія, кодифікаційний центр з правознавства, комп’ютерна лабораторія з правознавства, кафедральні методичні кабінети, студентська юридична клініка «Альтернатива».

Перспективи розвитку факультету: створення факультету зумовлене по-перше, унікальним прикордонним географічним розташуванням Закарпатської області на західному кордоні України з чотирма центральноєвропейськими державами, інтенсифікацією інтеграційних процесів та міжнародного співробітництва у сферах господарської, економічної, комерційної, туристично-рекреаційної діяльності та інших галузях народного господарства; по-друге, зростаючою роллю європейського та міжнародного права в судовій та правозастосовній практиці України; по-третє, активізації процесу створення нових підприємств у регіоні в останні роки, зміною структури підприємств та умов їх діяльності, зростанням суспільної значимості правозахисної та правоохоронної функції при удосконаленні сучасної правової бази як на основі міжнародних, так і національних стандартів обумовлює об’єктивну необхідність підготовки висококваліфікованих спеціалістів з юридичних дисциплін.

Категорія: Факультет європейського права і правознавства | Додав: VIP (23.06.14) E
Переглядів: 598 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
omForm">
avatar

Ми у Facebook



Інші матеріали рубрики