Понеділок, 06.05.24, 11:35 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Наукові форуми

Науковці-філологи зібралися в УжНУ обговорити стан української літератури крізь призму європейської
Учасники конференції

20 жовтня на базі Ужгородського національного університету влаштували Всеукраїнську наукову конференцію з міжнародним представництвом «Українська література в загальноєвропейському контексті». Організатори – кафедра української літератури філфаку УжНУ та Інститут літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України.

Назва конференції суголосна комплексній науковій темі кафедри української літератури, започаткованій ще 2001 року. Тож науковці підрозділу провадять такі дослідження впродовж 15 років. За цей час організовано 8 міжнародних і всеукраїнських конференцій та одну за кордоном. З-поміж здобутків – опубліковано понад 400 статей, 10 монографій, 8 збірників наукових конференцій, захищено 7 кандидатських і одну докторську дисертацію.

Валентина Барчан

Відкриття й пленарне засідання форуму відбулося в залі Вченої ради. Першою до учасників звернулася завідувач кафедри-господарки Валентина Барчан: «Продовжуючи відзначення 71-го дня народження рідного вишу, проводимо наукову конференцію, до якої долучилися близько 100 дослідників (зокрема, заочних). Географія учасників широка – представлені майже всі регіони України (Київ, Житомир, Полтава, Суми, Дніпро, Кривий Ріг, Запоріжжя, Херсон, Мелітополь, Чернігів, Чернівці, Луцьк, Острог, Львів, Ужгород), а також Німеччина й Словаччина. Приємно, що серед присутніх є вже знайомі люди. Хочеться, щоб нові гості приїжджали й згодом, аби розширити наше культурне, наукове поле. Колектив кафедри зробить для цього все можливе».

Мирослава Лендьел

Відтак Валентина Володимирівна передала слово проректору з науково-педагогічної роботи Мирославі Лендьел, яка подякувала кафедрі за продовження свята, наголосила на тому, що філологічний факультет – один із перших в УжНУ, ніколи не зупиняється на досягнутому. «Навчальний рік лише набирає обертів, а філфак проводить уже третю конференцію. Тематика цієї – надзвичайно цікава, адже передбачає вивчення української літератури в європейському масштабі, пошук спільних рис, образів, ідей.

Учасники конференції

Для Закарпаття як ареалу поєднання різних культур дослідження таких питань є дуже актуальним. Також надзвичайно корисно популяризувати мистецтво слова серед нашої «цифрової» молоді. Бажаю плідної праці, і пам’ятайте: головна місія педагога – виховувати нове покоління», – зауважила Мирослава Олександрівна. Також проректор нагородила доцента кафедри української літератури Марію Козак за багаторічну працю, особистий внесок у розвиток національної освіти і науки, високий професіоналізм та з нагоди 71-ї річниці вишу.

Галина Шумицька

Своєю чергою, декан філологічного факультету Галина Шумицька від імені очолюваного нею підрозділу привітала присутніх, розповіла гостям про напрями підготовки на сучасному філфаку: «Маємо дуже добре поєднання наукових традицій і нових підходів до надання освітніх послуг. Організатор форуму – кафедра української літератури – нині одна з найактивніших, легко й невимушено майже щороку влаштовує такі заходи, тут найорганічніше та найприродніше поєднані академічні звичаї і новітні методи. Відділення очолює керівник у повному розумінні слова, адже Валентина Володимирівна багато років була деканом факультету. Тому гарантую гостям гарний прийом, якому сприяє і чудова погода, осіннє закарпатське сонечко».

Студенти-філологи

Відтак перейшли до пленарного засідання. Доповіді представили Ольга Турган, Світлана Жила, Микола Васьків, Дарина Блохин. Ішлося про медичну проблематику творів і філософсько-релігійні основи світогляду Івана Франка, тему виховання національної свідомості в романі «Вічник» Мирослава Дочинця, башкирську літературу в українських книжкових виданнях. Виступи супроводжувалися дискусіями і неабияк зацікавили зокрема і студентів третього та п’ятого курсів українського відділення.

Після обідньої перерви науковці працювали в 6 секціях: «Українська література: історія, сучасний стан, перспективи розвитку», «Українська література зарубіжжя», «Теоретичні засади та світовий контекст української літератури. Літературна критика», «Методика викладання української літератури в навчальних закладах», «Поетика літературного твору», «Мова художнього твору».

Завтра науковці підіб’ють підсумки конференції. Програмою передбачені також прогулянка Ужгородом і літературно-краєзнавча екскурсія.



Ольга Брайлян,

фото Роберта Паппа




Наукові форуми | 20.10.16 | Додав Г_Кришiнець | 1115 | 0.0/0
Теги: Кафедра української літератури, Валентина Барчан, Література, пленарне засідання, конференція, Галина Шумицька

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
omForm">
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій

«  Жовтень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик

Студент юрфаку взяв участь у літній школі з реформування кримінального судочинства та боротьби з кор...

Викладачі Ужгородського університету взяли участь у літній школі Британської ради

Історики-україністи УжНУ стали учасниками літньої школи в Києві

In The Army Now: студенти Ужгородського університету на місяць стали солдатами

Студентки філфаку побували на морському узбережжі, щоб опанувати тонкощі сталого місцевого розвитку

Досвідом щодо сповільнення старіння з біологами УжНУ ділилася дослідниця Ірландської академії наук

Директор Карибського геномного центру прочитав цикл лекцій біологам УжНУ

До II Міжнародної науково-практичної конференції для бібліотек ВНЗ активно долучилася й книгозбірня ...

Професор УжНУ представив новітні стратегії інноваційного розвитку транскордонного співробітництва в ...

Коли скінчилася сесія: студенти-військовики вправляються на полігоні зі зброєю